Poslanecké zápisky z cest - Polička

14.11.2022

Přesně jak jsme slíbili. Nechceme jen sedět v Praze a zvedat ruce, chceme se podílet na rozvoji Pardubického kraje a pomáhat.

Poslanecké zápisky z cest - Polička
Během cest po Pardubickém kraji jsem se v Poličce přesvědčil, že tohle město umí pracovat s talenty. Měl jsem možnost se setkat s Josefem Dvořákem, mimořádně aktivním ředitelem místního gymnázia. Za 5 let tuto školu opravdu posunul. Byla zrekonstruována střecha, kotelna, je hotový projekt na nová okna a další na nová světla se chystá. Panu řediteli ale hlavně velmi záleží na tom, aby se učitelé cítili ve škole dobře, tvořili přátelský tým a aby tu mladí lidé opravdu maximálně rozvíjeli své schopnosti a znalosti. Ta atmosféra a nálada na chodbách mezi studenty byla vynikající. Pravdou však také je, že i tyhle školy se dnes neobejdou bez psychologa. Proto jsme tohle téma a dopady covidu do vzdělávání probírali také.
Velkou radost mi udělalo, že jsme se na gymnáziu náhodou potkali i se zástupcem velitele 43. výsadkový pluk podplukovníkem Zelinkou, který zde přednášel studentům ke Dni veteránů. Kéž by měla každá škola takto naladěné vedení
Pavel Svoboda na gymnázia Polička
Pokud si občas dáte hamburger v nejznámějším fastfoodu, s největší pravděpodobností jíte maso zpracované v Poličce.
Maso uzeniny Polička je největším zpracovatelem hovězího masa v ČR a významným zaměstnavatelem regionu. Takřka 700 zaměstnanců dokáže každý měsíc v moderních výrobě zpracovat neuvěřitelných 3 500 kusů hovězího.
Vždycky jsem rád, když můžu s kolegy David Šimek, Marek Výborný a Karel Haas navštívit moderní firmu a odpovědného zaměstnavatele, tím spíš, když je to v našem Pardubickém kraji.
Děkujeme panu řediteli Josefu Polánkovi za pozvání a prohlídku výroby. Ta mimochodem bojuje s narůstajícími cenami energií - místo loňských 40 milionů jich zaplatí letos 120. Doufám, že se vládě podaří pro podobné podniky připravit smysluplnou podporu. Jak vidíte na fotce, svetr tam nestačí.
Pavel Svoboda v Maso uzeniny Polička, a.s.
Jak už jste totiž možná viděli z dřívějších příspěvků, tento týden jsme s kolegy poslanci za SPOLU pokračovali v setkávání se se starosty obcí v kraji a řešili, co je pálí. Mimochodem starosta Poličky, města skladatele Bohuslava Martinů, se jmenuje také Martinů! 
Starostové zejména nejmenších obcí, kteří nemají k ruce úředníky, jsou nešťastní z přibývající byrokracie a některé obce trápí i slabý mobilní signál. I tohle jsou věci, které se musí řešit. Zázraky neumíme, ale zpětná vazba je důležitá a byrokracie už nesmí narůstat. Díky starostovi Svitav a poslanci David Šimek za super organizaci.
Pavel Svoboda na setkání se starosty

Ondřej Müller, krajský manažer TOP 09